Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły II WOJEWÓDZKI FESTIWAL " I TY MASZ TALENT"

II WOJEWÓDZKI FESTIWAL " I TY MASZ TALENT"

Email Drukuj PDF

2 grudnia 2016r. w DK Mors odbył się, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy,  II Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością " I TY MASZ TALENT".   Współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Dębica i Miejski Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział 76 uczestników z przedszkoli, zespołów szkół i specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych z całego województwa: Pustkowa Osiedla, Jasła, Dulczy Małej, Brzozowa, Strzyżowa, Rzeszowa, Lubaczowa i Dębicy.

Dzieci zaprezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych:  młodszej (przedszkola i szkoły podstawowe) i starszej (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Wśród występów można było zobaczyć przedstawienia teatralne, recytacje wierszy, zespoły wokalno -  instrumentalne, a także taneczne. Wszyscy włożyli w swoje wykonania bardzo dużo pracy i serca. Dla dzieci z niepełnosprawnością, możliwość występu na tak dużej scenie  daje wiarę we własne siły, podnosi samoocenę i powoduje, że czują się w pełni tego słowa znaczeniu - zwycięzcami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. W przerwie festiwalu na scenie pojawił się klaun ? magik, który zabawiał całą publiczność zarówno sztuczkami magicznymi jak i pokazem ogromnych baniek mydlanych. Radości dzieci nie było końca.
Wyniki II  Wojewódzkiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością " I TY MASZ TALENT"
Wszyscy uczestnicy w młodszej kategorii wiekowej otrzymali I miejsca:
1. Wiktor Stusowicz, Filip Nieradka, Jakub Szczepanik, Roksana Mytych, Julia Dzik, Gabriela Kamińska - Miejskie Przedszkole nr 2 Dębica.
2. Jakub Fryz, Jan Mądro, Maria Kolbusz, Kacper Liszcz, Maja Sokół, Oliwia Kilian
- Przedszkole przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  Pustków Osiedle.
3. Aleksandra Grzybowska i Maksymilian Szczygieł - Ochronka Publiczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP.
4. Natalia Hołota, Mateusz Kontrabecki - Zespół Szkół Specjalnych  Dębica.
5. Oliwier Stochel, Daria Zima, Szymon Gil, Nikola Czech, Jakub Dobek i Sebastian Kieraś Szkoła Podstawowa nr 5 Dębica.
6. Grygiel Kinga, Natalia Bilska - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Jasło.
7. Dominik Potrawski, Grupa teatralna "Maska" - Kinga Grygiel, Robert Panikiewicz, Karolina Bylinowska, Kamil Słowik - Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Jasło.
9. Kaja Gajda, Oliwia Sierak, Anna Pietras, Justyna Ryczek, Katarzyna Midura, Starzec Angelika - Szkoła Podstawowa Dulcza Mała.
11. Paweł Wolak, Szymon Świętoń - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Pustków Osiedle.
W starszej kategorii wiekowej nagrodzone miejsca przyznało jury w składzie:
1.Jan Borek - dyrektor MOK w Dębicy
2.Elżbieta Kłęczek- Dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy
3.Małgorzata Gargas - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy
Grand Prix - Norbert Tomaka - Zespół Szkół Specjalnych Rzeszów
I miejsce:
- Michał Zaborowski, Angelika Skrzypek, Barbara Bazuła, Joanna Klisiewicz, Patrycja Bandyk, Bernadetta Różańska - Zespół Szkół Specjalnych Dębica
- Magdalena Misztak - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Brzozów
- Piotr Barc, Piotr Smela, Patryk Jaworek, Barbara Gwizdak, Sylwester Pabian, Sylwia Gwizdak - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Strzyżów
II miejsce:
- Grupa teatralna "Frajda" - Karol Ważny, Gabriela Szajdecka, Agnieszka Michalec, Sławomir Ważny, Dominik Hacc, Izabela Antonik, Monika Skibińska, Kinga Moskalik - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Lubaczów
- Przemysław Kupiec - Zespół Szkół Specjalnych Dębica