Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły MITING KOLARSKI 2018

MITING KOLARSKI 2018

Email Drukuj PDF

Po raz trzeci nasi zawodnicy reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Podkarpackiego Mitingu Kolarskiego "Olimpiad Specjalnych" zorganizowanego w Tarnobrzegu w dniu 27.09.2018 roku.  Wszyscy zawodnicy świetnie się spisali i dali z siebie wszystko zdobywając pięć medali.

Na dystansie 4000m Jarosław Maziarka zdobył złoty medal. Na tym samym odcinku Dawid Kliś uplasowała się na III pozycji. Natomiast na dystansie 2000m I miejsce zajęła Blicharz Patrycja, ten sam odcinek pokonała Wojtuła Sylwia również zdobywając złoty medal. Z kolei Jurkowski Kordian pokonał ten dystans  przegrywając zaledwie o pół koła w pięknej rywalizacji lokując się na  II miejscu. Trasa wyścigu przebiegała wzdłuż malowniczego Jeziora Tarnobrzeskiego. Wysiłek włożony w wyścig  oraz zdobyte medale dały naszym zawodnikom dużo satysfakcji i radości. Opiekę nad uczniami sprawował Łukasz Drąg. Celem tych zawodów jest popularyzacja kolarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie nawyku zdrowej rywalizacji.

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk