Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2016/2017

Email Drukuj PDF

19 czerwca  2017 r.  uczniowie, rodzice, Dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli we Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017.

RECYTACJA JAGODY WYRÓŻNIONA

Email Drukuj PDF

Jedną z laureatek XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych, który odbył się dnia 13 marca 2018 r. w Jaśle została JAGODA JAKUBEK - uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy. Otrzymała specjalne wyróżnienie "za szczególnie piękną recytację wiersza, osobowość sceniczną i ciekawą interpretację tekstu". Kolejni uczestnicy: TOMASZ MĄDRO - uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjalIści: MATEUSZ KONTRABECKI i BARTŁOMIEJ PUZON otrzymali nagrody i dyplomy "za dobre opanowanie tekstu, piękną recytację wiersza, odwagę i występ na scenie". Opiekę artystyczną nad recytatorami z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy sprawowała p. Bogusława Strzyż. Konkurs pod hasłem: "Podróże małe i duże" uświetniła grupa przedszkolaków, prezentując tańce z różnych zakątków Europy oraz wolontariusze z jasielskiego liceum.

PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"

Email Drukuj PDF

Nasza placówka realizuje Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017 - 2019 -  "Aktywna tablica". W ramach programu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne, które stanowią uatrakcyjnienie różnych zajęć prowadzonych z uczniami. Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Mając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Te nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.

XIII PODKARPACKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH -POLSKA W RUDNIKU NAD SANEM

Email Drukuj PDF

W dniu 07 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w XIII Podkarpacki Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem. Osiem drużyn z naszego województwa stawiło się w tym dniu na hali sportowej by rywalizować o  tytuł najlepszej drużyny. Zmagania odbywały się w dwóch grupach sprawnościowych. Nasza drużyna w składzie: D. Kliś, K. Jurkowski, J. Maziarka, D. Czuba oraz B. Papciak po wspaniałej walce zdobyli pierwsze miejsce, a nasz bramkarz K. Jurkowski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE UCZNIÓW W CUKIERNI "BASSARA"

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk